strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu
-> Opis gry
-> Levele
-> Filmiki

Fabuła
Tłumaczenie dialogów
Screeny
Okładki


Nowy Jork – intro

W latach 1796 – 1844 żyła potężna czarownica, która nazywała się Madame Paveaux. Praktykowała czarną magię i składanie ofiar z ludzi w Nowym Orleanie. Tylko potężny magik mógł zakończyć jej mordercze działania. Gdy taki się znalazł, włamano się do posiadłości czarownicy, spalono jej dom, a ją zabito. Jej ciało zostało zmasakrowane i rozszarpane, by ostatecznie ludzie mogli rozrzucić resztki nad pobliskim urwiskiem. Mieszkańcy miasta wreszcie odetchnęli, byli bezpieczni, jednak nie zdawali sobie sprawy, że jeden z uczniów wiedźmy przeżył. Mężczyzna dokonał starożytnego obrządku nad resztkami jej zmasakrowanego ciała, wydobywając z nich duszę. Następnie stworzył sektę Bokor i rozpoczął poszukiwania odpowiedniego ciała i właściwych zaklęć, które przywróciłyby jego panią do życia. Po wielu latach sekta znalazła rozwiązanie - Miecz, który potrafi przywrócić do życia zmarłych. Artefakt ten znalazł się w posiadaniu sekty, która postanowiła go wywieźć na statku z Nowego Orleanu. Statek niestety zatonął u wybrzeży Florydy. Wiele lat później archeolodzy zbadali wrak statku, odnaleźli znajdujący się na jego pokładzie artefakt - Miecz i umieścili go w muzeum w Nowym Jorku.

Tymczasem nastały czasy obecne. Aktualny przywódca sekty Bokor wzywa duszę zmarłej Madame Paveaux. Mówi jej, że jej dusza wkrótce będzie znów wolna. Sekta wpadła na trop Miecza…

Tymczasem Lara Croft odwiedziła w nowojorskim Muzeum Antyków swoją przyjaciółkę, Jane. Koleżanka oprowadza pannę Croft po muzeum. W pewnym momencie kobiety zatrzymują się przed gablotą, w której znajduje się długi, złoty Miecz. Jane tłumaczy Larze, że znaleziono go we wraku statku u wybrzeża Florydy i że był on niegdyś wykorzystywany podczas rytuałów czarnej magii. Nagle w muzeum nastąpiła nieoczekiwana eksplozja. Złodzieje wysadzili w powietrze dach muzeum, po czym podbiegli do gabloty z Mieczem. Lara próbowała ich powstrzymać przed zabraniem artefaktu, ale niestety nie miała przy sobie broni. Bandyci zaczęli uciekać ze skradzionym przedmiotem.

- Museum

Lara rozpoczyna pościg. Niestety na drodze staje jej wielu strażników muzeum, którzy nie chcą przepuścić panny Croft do pomieszczeń nieprzeznaczonych dla zwiedzających. Lara korzystając z windy przechodzi do kolejnych sal, mijając wystawy muzeum, m.in. na temat historii czy skamieniałości dinozaurów. Po pewnym czasie bohaterka odnajduje zgubione przez kogoś pistolety. Teraz może rozprawić się ze strażnikami, którzy byli dla niej niemili. Wreszcie Lara dociera na dach muzeum. Na podłodze zauważa radionadajnik, który zgubił złodziej, uciekając z muzeum. Ktoś mówi przez nadajnik, że na dachu czeka helikopter, który odleci za pięć minut.

- Rooftops

Lara szybko wybiega na dach muzeum. Złodzieje uciekli na następne dachy budynków korzystając z balkonów, kabli itp. Panna Croft musi się spieszyć. Gdy dotarła w pobliże Statuy Wolności, gdzie stał helikopter, okazało się, że jest już za późno. Złodziej przekazał Miecz przywódcy sekty. Lara zdążyła chwycić się helikoptera. Wówczas przywódca wyciągnął Miecz i drasnął nim dłoń Lary. Ranna Croft spadła w dół. Mężczyzna krzyknął do Lary, że jest odtąd wybraną, po czym helikopter odleciał. Panna Croft wróciła do muzeum i opowiedziała o wszystkim Jane. Przyjaciółka odpowiedziała, że skoro Lara została zraniona Mieczem, została przeklęta i naznaczona. Odtąd sekta Bokor będzie ją chciała pojmać i użyć jej ciała do wskrzeszenia zmarłej Madame Paveaux. Lara musi odnaleźć ich siedzibę i odebrać im Miecz, w przeciwnym wypadku zginie. Pomóc jej w tym może znajomy Jane, stary szaman Pino Lamor, mieszkający w nieczynnych tunelach metra pod ulicą Bergen. On będzie w stanie pomóc Larze, ponieważ kiedyś był częścią przedsięwzięcia, mającego na celu zniszczenie sekty. Niestety nie udało się, a Pino musiał zejść do podziemia i się ukrywać.

- Subway

Lara wyruszyła do podziemnych tuneli nowojorskiego metra. Na swej drodze spotyka wielu przeciwników, m.in. szczury, pająki oraz potwory – zombie, które zostały przywrócone do życia za sprawą mocy Miecza. Po pewnym czasie bohaterka odnalazła kryjówkę szamana Pino. Mężczyzna wytłumaczył Larze, że aby powstrzymać sektę, panna Croft musi dotrzeć do nowojorskiego portu, gdzie Bokor ma swoje magazyny i statki. Pino radzi pannie Croft skorzystać z podziemnego pociągu, który bardzo szybko zawiezie ją do portu. Niestety hamulce pociągu są zepsute, bohaterka będzie musiała się dostać do pierwszego wagonu, by uruchomić ręczny hamulec.

- Runaway Train

Po pożegnaniu się z szamanem, Lara weszła do pociągu. Pino naładował akumulator pociągu, dzięki czemu pojazd ruszył. Panna Croft w niecałe trzy minuty dotarła do pierwszego wagonu i włączyła hamulce. Pociąg zahamował tuż przed końcem tunelu. Bohaterka wyszła z pociągu i wdrapała się na powierzchnię. Znalazła się w porcie.

- Docks

Lara wyciągnęła lornetkę i zauważyła w oddali helikopter, ten sam, którym uciekli złodzieje z muzeum. Helikopter wylądował na jednym ze statków. Wychodzi na to, że sekta Bokor chce gdzieś popłynąć z Mieczem. Lara musi się dowiedzieć dokąd ma płynąc statek. W tym celu włamała się do portowych magazynów sekty, gdzie zaopatrzyła się w broń oraz w niezbędny sprzęt, a także do tajnych laboratoriów, gdzie sekta eksperymentuje na potworach zombie. Po pewnym czasie Croft znalazła batyskaf. Bohaterka wchodzi do środka i uruchamia maszynę. Za jej pomocą płynie w pobliże statku sekty i przyczepia na spodniej stronie kadłuba pluskwę – nadajnik. Panna Croft następnie udaje się na lotnisko Teterboro w New Jersey, gdzie spotyka Jane. Kobietom udało się namierzyć pluskwę. Statek płynie na jedną z Wysp Karaibskich, konkretnie na Wyspę Backlin. Niegdyś cała ta wyspa była więzieniem.

Karaiby

- Jungle

Lara wsiadła do jednego z samolotów na lotnisku i poleciała w kierunku wyspy Backlin. Niestety sekta odkryła obecność nieproszonego gościa nad wyspą i wystrzeliła w kierunku samolotu pocisk. Lara wyskoczyła na spadochronie, tuż przed tym jak samolot eksplodował. Bohaterka wylądowała na ziemi, w samym sercu dżungli. Dotarła do zaginionych ruin jakiegoś miasta, gdzie roiło się od przeciwników – członków sekty.

- Caves

Po długiej wędrówce Lara odnalazła wejście do podziemnej jaskini. Omijała pułapki, walczyła z sektą oraz z przebudzonymi zombie. W pewnym momencie dotarła do wielkiego posągu, obok którego stał przywódca sekty Bokor. Bohaterka pokonała przeciwnika, po czym zabrała Miecz. By upewnić się, że już nigdy nikt nie będzie chciał przywrócić do życia Madame Paveaux, złamała miecz na dwie części. Dwa dni później Croft przywiozła do muzeum w Nowego Jorku tylko rękojeść Miecza. Jane ucieszyła się z odzyskanego artefaktu i z faktu, że klątwa już nie dotyczy Lary.