strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Strona główna działu
-> Informacje o filmie
-> Zarys fabuły
-> Za kulisami
-> Galeria zdjęć

Obsada
Twórcy
Alicia Vikander


Podstawowe informacje o filmie:

Rok produkcji: 2018
Data premiery: 16 marca 2018
Data polskiej premiery: 16 marca 2018
Producent: Metro-Goldwyn-Mayer, Warner Bros., GK Films
Światowy dystrybutor: Warner Bros. Entertainment
Polski dystrybutor: Forum Film Poland
Czas zdjęć: 23 stycznia 2017 - maj 2017 (?)
Realizacja zdjęć: Republika Południowej Afryki, Wielka BrytaniaZarys fabuły:

Film będzie oparty na grze Tomb Raider z 2013 roku. Lara Croft to niepokorna córka ekscentrycznego podróżnika, który zniknął, gdy dziewczyna miała kilkanaście lat. Teraz, jako 21-letnia kobieta, podąża własną ścieżką, odmawiając spełnienia woli ojca, który chciał dla niej spokojnego życia. Zostawia wszystko za sobą i udaje się w ostatnie znane miejsce jego pobytu. Poszukując śladów, musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie u podnóży Japonii. Jeśli nie przezwycięży własnych lęków, może nie przeżyć niezwykle niebezpiecznej wyprawy. Jak wiele poświęci, by poznać tajemnicę zniknięcia ojca i zyskać miano tomb raidera?

Czy film będzie kanoniczny względem ostatnich gier, komiksów i książki? "Film Tomb Raider (2018) rozgrywa się w uniwersum reboota stworzonym przez Crystal Dynamics w grze o tym samym tytule. MGM i Warner Bros razem z reżyserem Roarem Uthaugiem i scenarzystką Genevą Robertson-Dworet otrzymali kreatywną swobodę przy przeniesieniu tej przygody Lary na wielki ekran" - czytamy w komunikacie od Crystal Dynamics. Z kolei w wywiadzie w serwisie GQ Roar Uthaug dodaje: "Ta gra była oczywiście tym, co zainspirowało nasz film. Myślę, że fani będą zachwyceni odkrywaniem wielu smaczków z gry przez cały czas trwania opowieści. Czerpaliśmy wiele inspiracji i nawiązań z tej gry jak i z całego kanonu Tomb Raidera, by stworzyć nasz świat." Reżyser również dodaje, że w filmie mogą znaleźć się pewne elementy wprowadzone w grze Rise of the Tomb Raider. "To także było źródłem naszej inspiracji. Myślę, że fani będą zachwyceni odkrywając te elementy w fabule".

Za kulisami:

Zdjęcia rozpoczęły się 23 stycznia 2017 roku w Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki i potrwają tam do kwietnia, z kolei w maju zostaną przeniesione do Wielkiej Brytanii. Pierwsze sceny były nagrywane w kamieniołomie w miejscowości Paarl Wine Estates w RPA, który odegra rolę kopalni oraz na prywatnej plaży w miejscowości Forest Hall. Następnie realizacja filmu będzie się odbywać w hangarach studia, w których specjalnie na potrzeby ekranizacji zbudowano scenografie. Jeden z hangarów znajduje się w mieście Epping, a drugi w Kapsztadzie (Cape Town Film Studios). Poza zdjęciami realizowanymi w zamkniętych hangarach, część z nich zostanie również nakręcona w terenie. W Kapsztadzie w pobliżu studia filmowego zbudowano zbiornik wodny, który ma udawać port w Hong Kongu. Wcielającej się w Larę Croft Alicii Vikander pomagają trzy dublerki: brytyjska kaskaderka Heidi Dickson, pochodząca z RPA Fleur van Eeden oraz Irlandka Hannah Behan.GALERIA ZDJĘĆ


Za kulisami