bronie



pistolety

Podstawowa broń Lary. Tradycyjnie już, posiada nielimitowany zapas amunicji. Jedyny gnat, jakim dysponuje Sobowtór w Lara's Shadow. Mało skuteczna na silniejszych przeciwników ale bardzo przydatna w odpędzaniu tych słabszych, np. nietoperzy. Można jej też śmiało używać pod wodą, zważając jednak na mocno ograniczony zasięg strzału.



strzelba

Bardzo dobra broń na większych i mocniejszych przeciwników – dwa strzały wystarczą, żeby chwilowo powalić nieumarłego. Niestety, przeładowywanie trochę trwa. Z tego względu lepiej nie używać na szybszych wrogów. Broń skuteczna przede wszystkim w bliskim starciu.



uzi

Bardzo dobra broń na wszelkiego typu przeciwników - od pająków aż po thralle sprawdza się świetnie. Szybkostrzelna, z dużą siłą i zasięgiem strzału. Żeby nie było za pięknie, jest też jedna, ale znacząca wada - dość szybko uszczuplający się zapas amunicji.



karabin szturmowy

Silny i szybkostrzelny karabin. Raczej nieporęczny przy rozwalaniu małych pająków czy nietoperzy. Ale jeśli na horyzoncie pojawia się większa grupa jakiegoś rodzaju potworów - świetna zabawka. Eksterminacja to jej drugie imię.



pistolet z pociskami usypiającymi

Doskonała alternatywa dla pacyfistów i miłośników włochatych pająków i nietoperzy. Broń ta nie zabija, a jedynie powala przeciwników na 30 sekund. Mamy wtedy czas żeby uciec z pola walki lub też znaleźć bezpieczniejsze miejsce do prowadzenia ostrzału.



wyrzutnik harpunów

Broń przeznaczona do użytku pod wodą. Jej wadą jest długi czas, jaki musi minąć pomiędzy wystrzałem kolejnych harpunów. Ale są też plusy. Strałki docierają znacznie dalej niż naboje pistoletów. Co za tym idzie- to najlepsza broń do używania pod wodą.



granaty

Specyficzny rodzaj granatów, które przywierają do różnych powierzchni. Po celnym rzucie granat może przyczepić się do wroga. A to oznacza dla biedaka natychmiastową śmierć. Warto mieć to na uwadze przy celowaniu i nie rzucić go sobie pod nogi, bo może zaboleć. Doskonała broń na duże grupy przeciwników. Fajerwerki przez cały rok.