WYPOSAŻENIE


BRONIE


Podwójne pistolety (RGP Mach 5)
Słynni towarzysze Lary. Zawsze niezawodni i śmiercionośni. Zupełnie jak Lara. Pistolety są zbalansowane w celu zmniejszenia odrzutu i zawierają magazynek o standardowej pojemności.Karabin szturmowy (RC650 Assault Rifle)
Broń o dalekim zasięgu. Jest najpopularniejsza w tej grze, ponieważ jest do niej najwięcej amunicji. Strzela pociskami 5,56 mm zamkniętymi w magazynku z syntetycznych polimerów. Jej jedyna wada to mała celność.


Karabin półautomatyczny (MG415 SMG)
Broń podobna do MP5, rzadko używana w grze. Mocniejsza niż karabin szturmowy, jest skuteczna także na krótki dystans. Można nią strzelać seriami lub pojedynczo.
Strzelba (Shotgun)
Gdy inne bronie nie wystarczają, Lara bardzo sobie ceni bliską znajomość z shotgunem. Zawsze można liczyć na jego siłę wystrzału, zadającą szczególnie mocne obrażenia z bliska.Granatnik (Grenade Launcher)
Granatnik wyrzucający 40 mm granaty odłamkowe z niesamowitą dokładnością.

Excalibur
Potężna, antyczna broń. Ma największą moc w całej grze. Fala uderzeniowa jaka powstaje przy użyciu tej broni, zmiata przeciwników z powierzchni Ziemi.
Granaty
Gdy Lara nie ma ich przy sobie, woląc improwizować z właściwościami otoczenia, może je znaleźć podczas walk z nieprzyjaciółmi. Granaty, z zawleczkami na swoich miejscach oczywiście, można przyczepić do paska Lary, a one zaoferują szybką pomoc potrzebną archeologowi otoczonemu przez wrogów.Działka
Czasem w grze Lara ma możliwość skorzystania ze specjalnych działek z pociskami. Mają dużą moc rażenia.
POJAZDYMotor Dukati Monster
Motor często pojawiający się w grze. Dwukrotnie jest grywalny - w Peru oraz w Kazachstanie. Croft używa tego pojazdu w pościgach.

Motor Ducati Superbike 999
Czerwony, bardzo szybki motor. Lara używa go w Japonii by przedostać się do drugiego budynku.


Wózek widłowy
Pojazd używany przez Larę w Kornwalii w Anglii. Za jego pomocą można np. przesunąć skrzynie.

Jeep Wrangler oraz Jeep Commander
Lara i jej wrogowie, używają realistycznie przedstawionego Jeepa, w rozmaitych scenach akcji i filmikach mających miejsce na całym świecie. Jeep i Lara idą ramię w ramię. Nieustępliwa determinacja, w podróżowaniu wszędzie i radzeniu sobie ze wszystkim, która jest wspólna dla Lary i jej Jeepa, tworzy z nich niezapomnianych partnerów. Pojazdy te nie są jednak grywalne.


INNY SPRZĘT


Linka magnetyczna
Lara może używać tego przyrządu do wspinaczki i manewrów w trakcie gry. W dodatku linka może służyć jako broń, przez zarzucenie jej wokół pasa przeciwnika i wciągnięcie go do niebezpiecznego obszaru, takiego jak dół lub przyciągnięcie go, w celu zadania ataku z bliska.

Osobiste źródło światła
Przyczepione do przedniego paska plecaka Lary, stanowi tymczasowe oświetlenie najciemniejszych zakamarków jej poszukiwań.
Headset
Nowoczesne uszy i oczy Lary. Dzięki nim jest w stałym kontakcie z Zipem i Alisterem, którzy mogą się z nią komunikować i widzieć to, co ona.
Czerwone flary
Zanim źródła światła stały się tak przenośne i niezawodne, to właśnie flary rozświetlały ciemne grobowce. Lary ulubione, składające się z azotanu i plastikowej, odpornej osłony, dają dużą ilość światła.PDA
Podczas gdy headset zapewnia Larze stały kontakt z jej ekipą posiłkową, PDA umożliwia pracę w terenie. Zbiera i organizuje informacje o celach Lary, a także przechowuje dane o sprzęcie, broniach i postępach. PDA zawdzięcza swoją wielofunkcyjność solidnej budowie - wystarczającej do przetrwania ciężkich warunków, które fundują Larze podróże do najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie. Jest nawet wodoodporny.

© Copyright by World of Tomb Raider - www.laracroft.pl. All rights reserved!