LOKACJE


BOLIWIA - Tomb Raider Legend rozpoczyna się w Boliwii – miejscu pełnym niesamowitych klifów, po których przyjdzie wspinać się Larze. Nasza bohaterka szuka tam dowodów i odpowiedzi na pytania dręczące ją od wielu lat. Kiedy dociera na miejsce i stawia swe stopy w ruinach Tiwanaku, nieoczekiwanie stwierdza, że jakieś podejrzane typy szukają tam czegoś na własną rękę.

PERU - Lara dociera do Paraiso w Peru, żeby spotkać się z dawną przyjaciółką – Anayą, w miejscu dawnej tragedii. Miss Croft odnajduje nowe fakty o starożytnym grobowcu, który eksplorowała wiele lat temu, ale zaskakujące odpowiedzi, które uzyskuje, będą jej przydatne jedynie, jeśli będzie zawsze jeden krok przed ekipą Rutlanda.

JAPONIA - Zadziwiające odkrycie ujawniło, że artefakt, którego Lara szukała przez dłuższy okres czasu, został już odnaleziony i był wystawiany na Uniwersytecie Waseda, zanim został ukradziony. Lara udaje się do Tokio, aby uczestniczyć w przyjęciu organizowanym przez starego przyjaciela, ale jej prawdziwym celem jest spotkanie właściciela tajemniczego reliktu i skłonienie go, w ten lub inny sposób, do podzielenia się nim.

GHANA - Zip wyśledził Rutlanda w deszczowych, tropikalnych lasach, więc Lara jak najszybciej udaje się w to miejsce. Odnajduje ona tu intrygujące ruiny i dowiaduje się, że jej rodzice byli tutaj jeszcze przed jej narodzeniem. Niestety, Rutland obsadził ten teren swoimi ludźmi i podczas gdy Lara chce zakończyć rozpoczętą z nim, w Boliwii, rozmowę i zdobyć pewien artefakt, zdaje sobie sprawę z tego, że jego przybycie tu, związane jest z tajemnicą kryjącą się w ruinach przed nimi.

KAZACHSTAN - Alister także miał swój moment triumfu, gdy znalazł pewne informacje wskazujące na to, że odpowiedzi na wiele pytań można znaleźć w Kazachstanie. Sekretne sowieckie laboratorium zostało przeznaczone na prowadzenie badań dotyczących Zimnej Wojny i sądząc po tym, jak szybko i bezlitośnie zostało ono zamknięte przez KGB, wygląda na to, że relikty, które tu odnaleziono, są właśnie tymi, których poszukuje Lara. Nie jest ona jednak jedyną osobą, która dowiedziała się o tym miejscu, w związku z czym musi przygotować się na bardzo niewygodne spotkanie.

ANGLIA - Lara udała się do starego i dawno już zapomnianego muzeum, które zostało poświęcone królowi Arturowi. Szperając po zniszczonych wystawach poznaje coraz więcej faktów i mitów z życia tego legendarnego władcy. Gdy przemierza rozpadające się korytarze spostrzega, że pod budynkiem muzeum kryją się niebezpieczne katakumby, które - jak się okazuje - są bardzo ciekawym odkryciem archeologicznym.

NEPAL - Lara była w Nepalu wiele razy, przez ostatnie kilka lat, lecz nigdy nie wracała do tego tragicznego miejsca, które zmieniło jej życie na zawsze. Myślała, że wiedząc już wszytsko, czego potrzebuje, nigdy nie będzie musiała tu wracać. Jednak nowe informacje przewróciły jej poglądy o 180 stopni i sprawiły, że postanowiła szukać odpowiedzi na najbardziej prywatne dla niej zagadnienia, właśnie tu – na szczytach himalajskich gór.

REZYDENCJA CROFTÓW - Lady Lara Croft jest hrabiną z jedenastego pokolenia. Rodzina Croft otrzymała tytuł i prawa Abbingdon’ów z Surrey od króla Edwarda VI w 1547 roku. Majątek Croft’ów składa się z trzech odrębnych rezydencji ziemskich. Lara docenia wygody swojej rezydencji, ale uzupełniła ją, w trochę nielogiczny sposób, o nowoczesne elementy wystroju, takie jak przyrządy do ćwiczenia. Zapewnia jednak, że pewnego dnia uporządkuje wystój swojego domu.


© Copyright by World of Tomb Raider - www.laracroft.pl. All rights reserved!