OPIS POSTACI


LARA CROFT - Urodzona w bogatej rodzinie, Lara Croft, spędziła wiek dorastania w najlepszych szkołach z internatem, gdzie rozwinęła swoją wiedzę i zafascynowała się historią, artefaktami i starożytnymi cywilizacjami. Po tragicznym wypadku samolotu w Himalajach, Lara zadecydowała poświęcić swoje życie w poszukiwaniu przygody i relikwii przeszłości. Lara Croft jest podróżniczką, poszukiwaczem przygód i archeologiem, który poszukuje artefaktów i grobowców, prowadzona swoją obsesją do nieodkrytych jeszcze sekretów dawnych, potężnych cywilizacji. Jest wyśmienitym atletą, posługuje się wieloma językami i nic nie jest w stanie jej powstrzymać, gdy chce dostać to, czego pragnie.

ANAYA - Anaya jest inżynierem budownictwa lądowego i wodnego, pracującym w ubogich regionach Południowej Ameryki. Jest starą przyjaciółką Lary z Uniwersytetu, towarzyszyła jej także podczas tragedii niedaleko Segou. Od kiedy zaczęła wielką karierę, czasami drogi Lary i jej schodziły się.

JAMES RUTLAND JR. - James Rutland Jr. dorastał w ogromnym bogactwie i przywilejach. Wstąpił do West Point i szczęśliwym trafem został odznaczony za swoje własne zasługi. Jest zadowolony z tego, ponieważ dało mu to zdolność samodyscypliny i siłę, którą wykorzystuje teraz, gdy jest wolny od wojska. Jest charyzmatycznym mężczyzną, przyzwyczajonym do dostawania wszystkiego, co zechce. Jednak tymczasem obiekt jego pożądania jest także poszukiwany przez Larę Croft.

ZIP - Zip to technik w drużynie Lary, odpowiedzialny za dostarczanie technicznego i logistycznego wsparcia w przedsięwzięciach Lary na całym świecie - on jest facetem przebywającym w furgonetce Lary albo w pokoju z serwerem w jej rezydencji oraz jej nieodłącznym, zdalnym towarzyszem przez bezprzewodowe słuchawki. Dowcipny facet, który jest w zarówno ultra-technologicznym-maniakiem komputerowym, jaki i sprawnie myślącym człowiekiem. Miał w zwyczaju bycie skrajnym, ale kilka lat w więzieniu wzmocniło go i odznaczyło na nim piętno oraz zwiększyło jego urazę do wszystkich prawomyślnych rzeczy.

ALISTER FLETCHER - Alister jest badaczem, asystentem Lary, dostarczającym kolejne nieprzeniknione, historyczne informacje, wypełniające umysł; jest kimś, z kim można omawiać swoje pomysły i zapewnia szybkie, dodatkowe badania, podczas gdy Lara jest w terenie. On bierze w tym udział, aby tak jak nikt inny, testować swoje teorie i odkrywać sekrety, ponieważ jest to jedyne miejsce, w którym jego ekscentryczna wiedza jest naprawdę przydatna. Alister jest spięty i drażliwy, a także przewrażliwiony na swoim punkcie.

TORU NISHIMURA - Kiedyś był śmiałym dziennikarzem, który miał okazję spotkać Larę kilka razy podczas niebezpiecznego śledztwa. Obecnie stał się zamożnym i wpływowym człowiekiem mediów, nie stracił jednak swojego poczucia humoru. Mimo że uwielbia wygodę wciąż ma ochotę na przygody i ryzyko. Jest zadowolony z zobaczenia się z Larą, kiedy jej przygoda przenosi ją do miasta. Toru jest teraz bardziej ostrożny, odpowiedzialny i ma obowiązki. Niektóre z nich są trochę przykre, ale potrzebuje mieć dobre stosunki z Japońską mafią.

SHOGO TAKAMOTO - Szef Yakuzy, który kocha starożytne bronie. Jest potężną postacią japońskiej mafii. Zadomowił się także w podziemnym handlu denerwując kolekcjonerów mieszaniem falsyfikatów z autentycznymi przedmiotami. Pomimo opinii człowieka niegodnego zaufania, pozostaje w grze dzięki swoim zdolnościom do odgadywania czego ludzie naprawdę pragną. Dzięki temu może ich kusić obiektami pożądania wpływając na ich osądy. Jego ostatnie spotkanie z Larą pozostawiło mu bardzo niemiłe wspomnienia, ale jest skłonny ryzykować dążąc do odwetu. Kolejne niepowodzenie byłoby z pewnością upokorzeniem jeszcze gorszym niż poprzednie.

AMANDA EVERT - Powierzchownie Amanda Evert zdawała się być wyłącznie absolwentką studiów na kierunku: antropologia społeczna, ale w środku była poważnym, metafizycznym kronikarzem. Gorąco wierzyła, że pospolite pojęcie rzeczywistości jest tylko cienką, bezbarwną przykrywką dla ogromu prawdy o ludzkiej duszy. Przestudiowała wszystkie religijne i mistyczne systemy na świecie, przeszłe i teraźniejsze, i już podczas pobytu na uniwersytecie, była w pewnym sensie znawcą w zakresie teologii i mistycyzmu. Miała swoją ulubioną teorię, której fragmenty pochodzące z zapomnianych, mistycznych wierzeń istnieją w obrzędach i rytuałach szamanizmu, magii i wielu religii. Jej marzeniem było odkryć ponownie tę wyjątkową wiedzę z przeszłości i dzielić się nią z ludźmi, aby mogli doznać duchowego oświecenia. Wtedy wyglądało to bardziej na młodzieńcze marzenie, niż na prawdziwą obsesję; na coś, co Lara uznała za niegroźne. Amanda była bez wątpienia obeznana z badaniami, wykraczającymi poza naukowe rozumowanie, ale była również błyskotliwą pracowniczką gromadzącą materiały i pozostającą w stałym kontakcie z nowoczesnym światem. Była młoda, spędzała dużo czasu czytając książki, nie miała zbyt wiele wiary we własne siły, a także była odrobinę hipisowska. Jej relacje z Larą determinowane były przez swawolne, filozoficzne przekomarzanie się; nie zgadzały się ze sobą, ale krzyżowały swoje intelektualne miecze, bez wzajemnej złości, czy irytacji. Wtedy, pewnego dnia w Peru, podczas przeszukiwania grobowca, w którym, jak wierzyła Lara, znajdowała się ostatnia królowa Tiwanaku, grupa Lary dostała się, od tyłu, do nowo odkrytego pomieszczenia i wszystko zaczęło się walić. Lara była jedyną, której udało się wrócić na powierzchnię, gdzie inżynier budowlany zespołu, Anaya Imanu, wysłuchał w przerażeniu historii, o tym jak jakaś zła istota zabiła wszystkich w grobowcu, oprócz niej i Amandy. Jednak w trakcie, gdy próbowały uciec, Amanda uruchomiła pułapkę, która zamknęła pomieszczenie, zawaliła dach i utopiła ją.


© Copyright by World of Tomb Raider - www.laracroft.pl. All rights reserved!