strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu
-> Krótki opis
-> Levele
-> Dane techniczne
-> Gdzie kupić

Screeny
Rendery
Lokacje
Przeciwnicy
Bronie
Klawiszologia
Pojazdy
Solucja
Tłumaczenia
Cheaty
Okładki
Soundtrack
Level Editor


  » Pistolety
Indiana Jones miał bat, a znak rozpoznawczy miss Croft to pistolety. Tradycyjnie mają nieograniczoną ilość naboi. Podstawowa broń w serii, dzięki której Croft wielokrotnie wychodziła cało z nagłych starć z wrogami. Występuje jednak tylko w dwóch pierwszych epizodach.
  » Shotgun
Uzbrojenie dostępne w Rzymie i w Rosji. Broń o dużej sile, potrafi zniszczyć wielu wytrzymałych wrogów. Niestety może oddać po jednym strzale, a przeładowanie trwa wieki.
  » Uzi
Broń o znacznie większej sile rażenia od pistoletów. Dostępne w Rzymie i w Rosji, gdzie dostarczają wiele zabawy podczas starć z różnymi przeciwnikami.
  » Desert Eagle
Broń dostępna w epizodzie w Rosji, na której można zamontować celownik laserowy. Ulubiona zabaweczka graczy od czasów TR3, o dużej sile rażenia. Szybko unicestwi w zasadzie każdego przeciwnika. Niestety ma ograniczoną ilość naboi.
  » Rewolwer
Jedna z lepszych broni. Jej zaletą jest całkiem duża siła rażenia i przeciętna szybkość przeładowywania się amunicji. Niektórych wrogów zabija już po dwóch strzałach, niezależnie od odległości od przeciwnika. Posiada więc zalety shotguna, lecz nie ma jego wad. Dostępny tylko w Rzymie. Można na nim zamontować celownik laserowy.
  » HK Gun
Uzbrojenie dostępne podczas epizodu we wieżowcu VCI. Zabawka dla oddziałów specjalnych, bardzo dobra do obrony. W połączeniu z domyślnie zamontowanym celownikiem laserowym staje się niezwykle skuteczna. Ma wbudowane trzy tryby strzału: sniper mode (pojedyńcze strzały), burst mode (krótkie serie) i rapid mode (seria non stop).
  » Grappling Gun
Jedyna "broń" w TR5, która nie służy do zabijania. Wbita w sufit, rozwija linę, dzięki której Lara może dostać się do miejsc początkowo niedostępnych.
  » Celownik laserowy
Przydatne narzędzie. Celownik laserowy można zamontować na Rewolwerze i Desert Eagle, domyślnie wbudowany jest w HK Gun. Umożliwia dokładne celowanie, a także jest niezbędny do rozwiązania niektórych zagadek.
  » Flary
Rozświetlają ciemności. W przeciwieństwie do flar z TR1-3, które paliły się kolorem czerwonym, te dają zielone światło. Znajdziemy ich stosunkowo dużo podczas gry.