strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu
-> Przed premierą
-> Krótki opis
-> Levele
-> Postacie
-> Dane techniczne
-> Gdzie kupić

Screeny
Rendery
Lokacje
Przeciwnicy
Bronie
Klawiszologia
Solucja
Tłumaczenia
Cheaty
Okładki
Soundtrack
TR i Windows XP
Dźwięk w wersji SoldOut


INSTALACJA TOMB RAIDER W WERSJI SOLD OUT

NOTKA: Potrzebny jest Glidos v1.29 lub wyższy, gdyż dzięki niemu będzie można grać z dźwiękiem i muzyką, taką jak była w oryginalnej grze. Dzięki programowi Glidos, ustawienie dźwięku jest dużo prostsze niż w wypadku kombinowania z nową płytą lub osobnym soundtrackiem, który nie zawsze działa.

Potrzebne będą następujące programy:

1. Glidos v1.29 lub wyższy [ ściągnij ]

2. Tomb Raider Advanced Installer v1.03 [ ściągnij ]

3. VDMSound 2.1.0 [ sciągnij ]

4. Tomb Raider Audio Pack v1.2* [ sciągnij ]


Po ściągnięciu tych plików bierzemy się do pracy.

1. Instalujemy VDM Sond v2.10 (najlepiej w domyślnym katalogu, w takim jak podaje instalator [C:\Program Files\VDMSound]).

2. Instalujemy Glidosa v1.29 lub wyższy (najlepiej w domyślnym katalogu, w takim jak podaje instalator [C:\Program Files\Glidos]).

3. Instalujemy Tomb Raider Audio Pack v1.2 (tylko i wyłącznie w katalogu, który podaje instalator [C:\Program Files\Glidos\Audio], gdyż jak zainstalujemy go gdzie indziej, nie będzie działało).

4. Wkładamy płytę z Tomb Raiderem do napędu CD/DVD.

5. Uruchamiamy Advanced Tomb Raider Installer.

6. Klikamy na przycisku "Next".7. Wybieramy, którą grę zamierzamy instalować - TR1 czy dodatek Unfinished Business i klikamy "Next".8. Wybieramy "I am using Glidos" i klikamy "Next".9. Wybieramy "Yes, I want the installer to configure my sound card" , a następnie "Use IRQ 7", "Next" i jeszcze raz "Next".10. Na koniec odznaczamy "I want that Installer create a PIF file for me" i klikamy "Finish".11. Teraz klikamy na ikonkę Glidosa.12. W menu "Game" wybieramy Tomb Raider/Unfinished Business. W menu "Adjust..." możemy wybrać opcje takie jak rozdzielczość, gamma. Zaznaczamy "Forced texture smoothing" i "Full Screen" a następnie klikamy "OK".13. Klikamy na ”Start game” i od tej pory możemy się cieszyć dźwiękiem i muzyką.*Pliki uzupełniające Tomb Raider Audio Pack v1.2 [ ściągnij ]Po ściągnięciu i rozpakowaniu:

1. Foldery długich i dziwnych nazwach wklejamy do C:\Program Files\Glidos\Audio

2. Pliki w folderach "locations" wklejamy do C:\Program Files\Glidos\Audio\Locations

3. Pliki muzyczne do C:\Program Files\Glidos\Audio\Tracks

Niektóre foldery mają taką samą nazwę, więc radzę rozpakować jeden folder, skopiować pliki do ścieżek podanych wyżej, wykasować folder i rozpakować następny, żeby się nie mieszały.

4. Podczas kopiowania właściwych plików do C:\Program Files\Glidos\Audio... Windows zapyta, czy zastąpić plik o takiej samej nazwie. Należy kliknąć na NIE

UWAGA!
Ustawienie muzyki do odpowiednich triggerów w TR1, tak aby włączała się wszędzie tam gdzie w wersji oryginalnej, wymaga czasu i jest bardzo trudnym zadaniem, dlatego nie zostały jeszcze "dopracowane" wszystkie levele.W razie problemów, pytania dotyczące instalacji i uruchamiania gry można zadawać w odpowiednim wątku na forum.


KLUZ_KAA