strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startowąPowrót do spisuTomb Raider Party 2.0, czyli druga impreza i spacer integracyjny po KrakowieUps, znów to zrobiliśmy! 18 maja 2024 roku w krakowskim Disco Clubie zorganizowaliśmy Tomb Raider Party 2.0, czyli drugą edycję niezwykłego wydarzenia, które zintegrowało polskich fanów Lary Croft. W tym roku wszystkiego było więcej: Was - uczestników, nas - organizatorów, a dodatkowo towarzyszył nam gość specjalny - twórca zremasterowanej Lary Croft Konrad Majewski. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się także spacer integracyjny po krakowskim Starym Mieście. W tym roku nie było śnieżycy, a doskonała pogoda!


Tomb Raider Party z marca 2023 roku (link do relacji) było w naszym zamyśle jednorazowym wydarzeniem, uświetniającym obchody 20-lecia serwisu World of Tomb Raider. Rok temu tak bardzo Wam się spodobało (i nam!), że prosiliście nas o powtórkę, więc jak moglibyśmy odmówić? Tym razem spotkaliśmy się w maju, dzięki czemu pogoda była znacznie korzystniejsza - zamieci śnieżnej tym razem uniknęliśmy ;)


Wśród kilkudziesięciu uczestników było wiele osób, które bawiły się podczas TR Party już rok temu, ale było także bardzo dużo nowych twarzy. Co ciekawe, nasza 7-osobowa WoTR-owa ekipa po raz pierwszy spotkała się niemal w pełnym składzie. Była nas szóstka: Kyo (Robert), Autumn (Sylwia), Tymosky (Tymek), Patrycja, Krystian i Cez (Bartek). Krzysiek - kolejnym razem musisz być z nami! :D

Spacer integracyjny po Starym Mieście


Punktualnie o godzinie 16:00 przy Pomniku Bitwy pod Grunwaldem rozpoczął się spacer po uliczkach krakowskiego Starego Miasta poprowadzony podobnie jak rok temu przez Krystiana - tym razem towarzyszył mu jego piesek Orson. Przejście całej trzykilometrowej trasy zajęło uczestnikom dwie godziny. Tematem spaceru były "Kurhany, grobowce i cmentarze, skazańcy, zjawy i morowe powietrze, czyli życie w dawnym Krakowie". Fani Lary usłyszeli opowieść o krakowskich kopcach, legendę o relikwiach św. Floriana, zobaczyli tzw. "kostnicę królewską", a także dowiedzieli się kilku bardzo osobliwych ciekawostek związanych z życiem (i śmiercią) w Krakowie kilkaset lat temu.


Spacer był pierwszą okazją do odświeżenia znajomości i zawiązania nowych. W wydarzeniu wzięło udział ponad trzydzieści osób, które przyjechały do Krakowa z różnych zakątków Polski - z północy, południa, wschodu, zachodu i z centrum kraju!


Podobnie jak rok temu, także i tym razem podczas spaceru ogłosiliśmy konkurs. Pamiętacie wyzwania z trylogii surwiwalowej, polegające np. na zapaleniu przez Larę określonej liczby pochodni, czy zestrzeleniu wiszących czaszek? Krystian zaproponował wymyślenie analogicznej zabawy, ale w realiach krakowskich. Chętne osoby spisały na kartkach swoje pomysły, a redakcja WoTR wieczorem podczas imprezy je oceniła i wybrała trzy najciekawsze. Pierwsze miejsce zdobył Eryk, który wymyślił czasówkę - Lara musiałaby m.in. zapalić wszystkie krakowskie Latarnie Umarłych w kolejności od najmłodszej do najstarszej. Następnie nasza bohaterka zdobyłaby kryształową figurkę wawelskiego smoka. Drugie miejsce zdobył Łukasz, który zaproponował m.in. spalenie… dziesięciu gołębi na Małym Rynku za pomocą płonących strzał, a trzecie Asia, która chciałaby, aby Lara odnalazła m.in. cztery gargulce z czterema bursztynowymi oczami. Trójka zwycięzców otrzymała jako nagrodę piękny plakat ze zremasterowaną Larą autorstwa Konrada Majewskiego.

Tomb Raider Party 2.0, czyli czas się zabawić!


Druga edycja imprezy wystartowała o 20:30, choć redakcja WoTR okupowała Disco Club już nieco wcześniej, dokończając za pomocą nożyczek i kleju darmowe pakiety wejściowe dla wszystkich uczestników :) Podobnie jak rok wcześniej składały się one z kilku prac wykonanych przez utalentowanych polskich fanów. W tym roku do koperty z tajemniczym emblematem Trójcy zapakowaliśmy: plakat w formacie A4 z grafiką przygotowaną przez Adama Soroczyńskiego, naklejkę z grafiką Wioli Wójs, pocztówkę z grafiką autorstwa Kamila Maziewskiego oraz zakładkę do książki z motywem z Tomb Raider I-III Remastered. Z kolei Szusti przygotował zabawną, alkoholową grafikę na potrzeby okolicznościowego menu Disco Clubu. Uczestnicy imprezy w tym roku mogli wypić drinki, których nazwy nawiązywały do przygód Lary. Był np. drink Underworld, Chronicles, Shadow, Legend, The Last Revelation oraz bardzo mocny Angel of Darkness. Z kolei dwa zestawy shotów zyskały nazwy słynnych cytatów Lary: "Dad was right" oraz "I make my own luck".


Wieczór rozkręcił DJ Kodi, który oprócz imprezowych klasyków, które każdy zna i lubi, do repertuaru wplótł najbardziej lubiane motywy muzyczne z Tomb Raidera. W efekcie prócz Madonny, Lady Gagi czy Michaela Jacksona rozbrzmiały takie kawałki jak kultowe "Elevation" grupy U2, czy Basement Jaxx - "Where's Your Head At". Nie zabrakło również utworu Alex C. & Yasmin K. "Angel of Darkness" oraz oczywiście obowiązkowego, dyskotekowego utworu znanego z paryskiego klubu Le Serpent Rouge z gry Angel of Darkness. Podobnie jak rok temu - najlepsza zabawa była właśnie wówczas, gdy fani usłyszeli znajome nuty z gier.


Poza tańcami impreza była oczywiście doskonałą okazją do porozmawiania ze znajomymi oraz do poznania zupełnie nowych. Zdarzyły się sytuacje, kiedy to w realu po raz pierwszy spotkały się osoby, które rozmawiały ze sobą online jeszcze w czasach trylogii Legend za pośrednictwem Gadu-Gadu! Jeśli chodzi o gościa specjalnego, czyli Konrada Majewskiego, to był on rozchwytywany. Wiele osób gratulowało mu sukcesu i prosiło o autograf oraz wspólne zdjęcie.


Podczas imprezy zorganizowaliśmy kolejny konkurs, tym razem związany z cosplayem. Do Disco Clubu przyszło kilka fanek w strojach Lary Croft. Redakcja wybrała dwa najciekawsze cosplaye. Pierwsze miejsce zdobyła Joanna, która podczas TR Party tańczyła w zunifikowanym stroju (klasyczny z wisiorkiem Lary surwiwalowej), z kolei drugie miejsce przypadło Sarze za strój z Angel of Darkness. Zwyciężczyniom gratulujemy! Joanna otrzymała od nas artbook z Rise of the Tomb Raider, a Sara książkę o Angelinie Jolie. Jeśli chodzi o redakcję WoTR, to nie pojawiliśmy się co prawda w cosplayu, ale mieliśmy na sobie jednakowe koszulki z logo serwisu oraz z czarno-białym wizerunkiem trzech zremasterowanych Lar. Ogromne podziękowania dla Bartka Wiechecia i Piotra Czubernata za zaprojektowanie i wykonanie tych koszulek!


Podczas Tomb Raider Party rozdaliśmy Wam pakiety startowe oraz nagrody i nie spodziewaliśmy się że... sami zostaniemy obdarowani! Serdecznie dziękujemy Adamowi Soroczyńskiemu, który przekazał ekipie WoTR siatki wraz z kolekcją pięknych grafik promujących nieoficjalny komiks The Croft. To projekt zainicjowany przez Adama, którego wsparli inni utalentowani fani Lary z całego świata. Więcej na temat komiksu The Croft znajdziecie tutaj.

Na koniec ciekawostka: dzień przed Tomb Raider Party 2.0 redakcja WoTR zwiedziła z Larą kopalnię w Wieliczce. W kaplicy św. Kingi odtworzyliśmy pracę Kingi Tarnowskiej, którą w 2018 roku wysłała na nasz konkurs związany z pomysłem na przygodę Lary w Polsce. Ponadto w komiksie Tomb Raider Journeys pada nawiązanie do Wieliczki - Lara w pewnym momencie mówi "like the salt mines of Poland", co w czeskim przekładzie zostało przetłumaczone wprost na Wieliczkę. Polskiego tłumaczenia TR Journeys niestety nadal nie ma.


Impreza i po imprezie! Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i uczestniczkom za wzięcie udziału zarówno w spacerze jak i w TR Party. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę Disco Clubu, w tym do barmanów i DJ-a Kodi, za umożliwienie nam zorganizowania eventu oraz oczywiście Krystianowi - za pomysł i realizację zarówno spaceru jak i imprezy. Do zobaczenia w przyszłości! :D

Bartosz "Cez" Listewnik
© WoTR 2024