strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startowąPowrót do spisuAnkieta 2003 - wynikiJak wiecie, w wakacje zaproponowaliśmy Wam udział w ankiecie dotyczącej Waszej opinii o WoTR i Was samych. Dziś publikujemy niektóre wyniki i komentarze (szkoda miejsca na wszystkie, zresztą czy interesuje Was np. jak inni łączą się z Internetem?). Pytania są w takiej samej kolejności jak w Ankiecie.


Płeć

Co tu komentować? Sprawa jest chyba w miarę zrozumiała.


Wiek

Tutaj chyba też komentarz nie jest potrzebny. Większość z Was to nastolatkowie, czyli typowe grono graczy. Dane te od lat się nie zmieniają i prędko nie zmienią. Jedyne czego można się spodziewać (i co już widać) to to, że ludzie, którzy grali jako młodzież, robią to nadal, dzięki czemu coraz większy odsetek graczy stanowią ludzie dojrzali.


Miasto

Większość z Was pochodzi z dużych i średnich miast (ponad 50%). Najmniej osób, bo tylko 3% pochodzi z miasteczek liczących mniej niż 10000 mieszkańców.


Platforma

97% z Was gra w TR na PC, co zresztą nie powinno nikogo dziwić, choćby dlatego, że WoTR nie zajmuje się konsolami (przynajmniej na razie, ale o tym cicho sza! To ma być niespodzianka!). Na drugim miejscu znalazł się GameBoy Advance z 13% głosów. Playstation i PS2 zebrały tylko 6% Waszych głosów a GBC jedynie 3%. Suma wszystkich wyników jest wyższa od 100% ponieważ można było zaznaczyć kilka platform, a niektórzy z Was są multiplatformowi ;-).


Posiadane części TR

Z ankiety wynika, że nie ma takiego TR, którego posiadało by 100% osób! Najwięcej z Was ma TR3 (88%) i TR5 (także 88%). Na drugim miejscu znajdują TR1 (84%) i TR2 (znów 84%), a na trzecim TR4 (78%). Najmniej interesują Was Goldy - żaden nie przekroczył 50%, a najsłabszy w tej kategorii jest TR3: The Lost Artefact. Jednak co do tego ostatniego nie ma czemu się dziwić - dystrybucja tej części w Polsce nie była najlepsza, a poza tym miała ona bardzo ograniczony nakład - w tej chwili jest praktycznie niedostępna na całym świecie. Jeśli chodzi o Angel of Darkness, to jego wyniki na pewno nie są miarodajne, bo ankieta przeprowadzana była w okresie kiedy gra dopiero trafiała do sklepów, więc wiele osób, które jeszcze nie miały gry, teraz mogą już ją posiadać w swojej kolekcji.


Ulubione TR

Waszym ulubionym TR jest... Angel of Darkness! Na decyzję wielu z Was na pewno wpłynęło to, że gra jest nowością, ale nie zmienia to faktu, że 34% osób wybrało właśnie AOD jako swoją ulubioną część sagi. Na drugim miejscu znalazł się Tomb Raider II razem z dodatkiem - The Golden Mask. Dziwi nieco fakt, że na ostatnim miejscu znalazł się pierwszy TR, który dla wielu z Was był początkiem przygody z Larą Croft (ale o tym niżej) - jest to ulubiona część TR jedynie dla 3% z Was!


Pierwszy TR

Tutaj obeszło się bez większych niespodzianek. 30% z Was zaczęło swoją przygodę z TR od pierwszej części sagi. Na drugim miejscu znalazły się ex aequo Tomb Raider II i III. Angel of Darkness jest pierwszym TR jedynie dla 3% z Was.


Ocena WoTR
5,06
Jest to średnia wystawianych przez Was ocen. Trzeba przyznać, że bardzo dobra. Dzięki!


Jak trafiłeś na World of Tomb Raider?

Tutaj też obeszło się bez niespodzianek. 63% osób trafiło na WoTR dzięki wp.pl (które tak nawiasem mówiąc ostatnio z nieznanych przyczyn usunęło nas z wyszukiwarki), 9% szukało Tomb Raider'a w Onecie, 3% w Interii. Łącznie 75% odwiedzających WoTR trafiło tutaj dzięki polskim portalom. Aż 19% z Was przybyło do nas dzięki linkowni w Tomb Raider PL. Pozostałe 6% odnalazło WoTR w sposób nieuwzględniony w ankiecie.


Oprócz World of Tomb Raider odwiedzasz:

Poza World of Tomb Raider, najczęściej z polskich serwisów odwiedzacie Tomb Raider PL (78%), Tomb Raider Website (31%) oraz (ex aequo) Tomb Raider by Kerrigan i Tomb Raider The Chronicles (po 16%). 6% z Was poza WoTR nie odwiedza żadnych polskich stron o Tombraiderowej tematyce.


U2 Corner

Z ankiety wynika, że U2 Corner to dość niszowy kącik odwiedzany jedynie przez grupę fanów U2, lub osób, które chciałyby się o tym zespole czegoś dowiedzieć. Aż 78% z Was do tego działu nigdy nie zagląda, 13% zagląda do kącika regularnie a pozostałe 9% tylko wtedy gdy potrzebuje informacji o zespole.


Brakujące działy, inne uwagi
Najbardziej brakuje Wam działu Download (31%). Nic nie obecuję, ale postaram się coś zrobić w tym kierunku. Na drugim miejscu znalazły się działy, dzięki którym moglibyśmy się kontaktować (my, to znaczy całe Tomb społeczeństwo), czyli czat i kącik w którym jedni fani mogliby pomagać z problemami innym (taki Help).


To w zasadzie wszystkie wyniki ankiety, które mogłyby Was jakoś zainteresować. Jak może zauważyliście, pierwsze zmiany zostały już wprowadzone (działy TR1 i TR3Gold), a kolejne są w planach. Jeżeli ktoś nie wział udziału w tej ankiecie, zapraszam za rok! Naprawdę warto ;-)!