strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startowąPowrót do spisuWywiad z Alison CarrollNowy Tomb Raider oznacza również nową modelkę postaci Lary Croft - TR Underworld nie jest tu wyjątkiem. Tym razem przyszła kolej na Alison Carroll, wyrwaną ze swojej posady recepcjonistki w Cordon by zostać nową twarzą lady Croft. OXM dogonił Larę... to znaczy Alison Carroll, by dowiedzieć się czegoś o jej życiu jako angielski łupieżca grobowców i odkryć jak wpasowała się w słynne buty światowej ikony gier komputerowych.

OXM: No to ruszamy... czy interesowało cię przedtem granie w gry komputerowe, zanim wplątałaś się w ten cyrk?
Alison: Cóż, grałam w gry, zagrałam w pierwsze trzy części ale o wiele lepiej radzę sobie z własnymi przygodami [śmiech]

OXM: Więc zagrałaś na wszystkich dostępnych konsolach?
Alison: Cóż, mój brat ma wszystkie konsole, dlatego też często jestem w pobliżu jego domu, grając z jego przyjaciółmi.

OXM: Masz swoją ulubioną grę?
Alison: Ulubiona Gra? Oczywiście Tomb Raider! [śmieje się]

OXM: Oczywiście! Lara Croft jest pewnego rodzaju przedmiotem kultu, to musi być całkiem duża rola dla ciebie...
Alison: To duży obowiązek oraz wielki przywilej by grać rolę Lary Croft, ale jestem gotowa na wyzwanie. Byłam w Niemczech przez cały ten tydzień i tak, naprawdę mi się to podoba.

OXM: Więc czujesz, że jesteś na równi z, powiedzmy, Angeliną Jolie i innymi dziewczynami, które wcielały się w Larę?
Alison: Poprzednie modelki były bardzo statyczne, a ja zostałam wybrana z powodu moich gimnastycznych zdolności. W grze ruchy Lary zostały wzbogacone techniką Motion Capture, dlatego też jej sposób poruszania się jest bardziej płynny i realny, a jako modelka staram się robić to samo. Dostarczam też atletycznych wrażeń nie tylko pozując, więc mam swój mały larowy układ, który odprawiam, nie wiem czy widziałeś go wcześniej?

OXM: Hm, niestety nie widziałem.
Alison: Nie? W jego skład wchodzi walka, fikołki, wszystkie rzeczy, które Lara robi w grze.

OXM: Och, właśnie miałem o to zapytać, więc wszystkie te przewroty, które ona wyprawia, potrafisz również zrobić?
Alison: Oczywiście.

OXM: Cudownie. Okej. Oczywiście w grze Lara jest praktycznie wszędzie, na przykład Meksyk, Kambodża i różne takie...
Alison: Odwiedza niesamowite miejsca, czyż nie? I podejrzewam, że będę podążać jej śladami, bo zamierzam... no jestem obecnie w Niemczech, potem wyruszam do Australii, kolejno po tym Tokio i Afryka Południowa, Dubaj oraz Singapur. Więc też będę praktycznie wszędzie.

OXM: Czyli będziesz równie doświadczona w podróżach jak ona.
Alison: Dokładnie.

OXM: I oczywiście poza masą ludzi, którzy muszą być zastrzeleni, Lara spotyka się również z dużą ilością zwierząt, tygrysami, pająkami i rekinami... myślisz, że dałabyś radę w starciu z czymś takim?
Alison: Będę przechodzić trening SAS i oczywiście osobny trening związany z bronią palną, a nawet intensywny kurs archeologii. Czyli razem z moimi zdolnościami atletki będę umiała posługiwać się bronią palną... więc tak, podejrzewam, że wszystkie te umiejętności zrobią ze mnie prawdziwą Larę Croft!

OXM: Czy bawiłaś się przedtem w strzelanie i tym podobne?
Alison: Grałam w paintball [śmiech] Ale będę robić cały trening w ciągu kilku miesięcy, a odbędzie się to w Nowej Zelandii. Nie mogę się doczekać.

OXM: Czyli to będzie trwało?
Alison: Będę na całym świecie promować Tomb Raidera, który ma premierę 21 listopada, a po tym będziemy musieli po prostu czekać i zobaczyć co dalej.

OXM: W pewnym sensie promujesz motion capture w grze, jak byś się oceniła w porównaniu do Lary jeśli chodzi o sprawność gimnastycznej?
Alison: Mogę zrobić to wszystko co ona; reprezentowałam Wielką Brytanię w gimnastyce artystycznej, więc zjeździłam cały kraj i, jak rozumiesz, mam dużo doświadczenia w tej dziedzinie [śmiech]

OXM: Nosiłaś już ubranko Lary przez pewien czas, uważasz, że jest praktyczne w rabowaniu grobowców?
Alsion: Tak, tak sądzę. Obie mamy fajne, ciężkie buciory, nasze pistolety oraz plecaki. Jestem gotowa do akcji!

OXM: Jesteś świadoma, że praktyczny kostium dla postaci to rzadkość w grach.
Alison: Lara otrzymała nowe ciuchy w tej grze. Teraz ma spodnie i można zauważyć w niektórych miejscach, że ma bluzkę z długimi rękawami, oraz strój do pływania jak i inny, do nurkowania pod wodą, który można zobaczyć na niektórych moich zdjęciach.

OXM: Czyli wszystko to zostało zrobione dla ciebie na miarę?
Alison: Tak, wszystkie przez krawca, Lara nie nosiłaby niczego innego [śmiech]

OXM: Lara jest znana z tego, że jest jedną z niewielu kobiecych postaci w grach, oraz z bawienia się z bronią i innymi takimi zabawkami. Uważasz, że posiadanie tak silnego charakteru jest potrzebne?
Alison: Uważam, że tak. Ona pokazuje swoją pewność siebie, niezależność, pokazuje siłę charakteru. Do tego jest wysportowana, co automatycznie czyni ją interesującą dla mężczyzn, a dla kobiet staje się przykładem, więc zdecydowanie jest najlepszą postacią gier komputerowych.

OXM: Jeszcze nie strzelałaś z pistoletów, ale może masz jakieś doświadczenie w wysadzaniu w powietrze posiadłości albo czegokolwiek innego?
Alison: [śmiech] Jeszcze nie.

OXM: To by dało ci niezły rozgłos.
Alison: Będę musiała to przemyśleć. Ale gra, wiesz, to prawdziwa gratka.

OXM: Więc jako była gimnastyczka, czy kiedykolwiek podejrzewałaś, że będziesz bawić się w mediach w taki sposób?
Alison: Nie, nie. Kiedy byłam młodsza zawsze chciałam być jakąś dynamiczną bohaterką, ale taką, która robiła by własne wyczyny. Tyle że tego nigdy się nie zauważa. Więc promowanie Tomb Raidera i granie Lary Croft daje mi wielką szansę.

OXM: Wierzysz, że to jest coś co mogłabyś robić już po promocji gry?
Alison: No tak, w tym momencie koncentruje się na Larze, ale w przyszłości z chęcią zagrałabym w filmach albo w telewizji. Pożyjemy, zobaczymy.

OXM: Masz jakiekolwiek doświadczenie w tym co teraz robisz, czy to wyszło nagle, znienacka?
Alison: Odbyłam szkolenie aktorskie i od tego czasu byłam recepcjonistką, więc to moja pierwsza większa rzecz.To takie wynoszenie postaci Lary na nowy poziom.

OXM: Jest to rola atrakcyjnej kobiecej postaci. Wiesz, że w Internecie mogą pojawiać się pewne niestosowne uwagi, jak zamierzasz się z tym uporać?
Osoba Eidosu odpowiedzialna za Public Relations: Nawet nie próbuj zaczynać tej kwestii.

OXM: Okej. Jest coś jeszcze co chciałabyś powiedzieć o byciu Larą?
Alison: Uwielbiam to [śmiech] Nie chcę by kiedykolwiek się skończyło.

OXM: A kiedy się skończy? Gra wychodzi w listopadzie.
Alison: Dokładnie dwudziestego pierwszego.

OXM: No tak, ale potem będą różne rzeczy związane z promocją?
Alison: Będzie wiele podróżowania po świecie, więc tak, szykuje się wielkie promowanie.

OXM: Czyli podejrzewasz, że będziesz się tym jeszcze zajmować przez pewien czas?
Alison: Mam nadzieję.

OXM: Okej, super. To by było na tyle.
Alison: Bardzo dziękuje.


wywiad: OXM
tłumaczenie: e_g