strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

LISTOPAD 2009
28 listopada 2009, by Mr Macphisto
Do szkoły z WoTR pod pachą
Jak przystało na czołowy światowy serwis o serii Tomb Raider, ciągle przekraczamy kolejne granice. Po tym jak towarzyszyliśmy już jednemu pokoleniu w dorastaniu, ułatwiliśmy kilku osobom zdobycie dobrej pracy i dorobiliśmy się WoTRowego dziecka, pojawiło się pytanie - co by tu zrobić jeszcze? Odpowiedź przyszła dość szybko. Czas na kształcenie młodych! Niech kolejne pokolenie będzie jeszcze bardziej tombraiderowe od poprzedniego.

Jak to zrobimy? Wydawnictwa szkolne i Pedagogiczne przygotowują nowy podręcznik do języka polskiego, a my... wetknęliśmy tam swoje trzy grosze. Podręcznik trafi do sprzedaży w lutym przyszłego roku. Na World of Tomb Raider już dziś możecie zobaczyć jedną z jego stron - wystarczy kliknąć na obrazek obok.24 listopada 2009, by Cez
Świstak pokonany! Mamy patcha do Ultimate Edition
Mówi się, że do trzech razy sztuka. Zaledwie wczoraj zaproponowaliśmy Wam drugi, dość skomplikowany sposób na ominięcie "cofki" w grze Tomb Raider I z kolekcji TR: Ultimate Edition, a już dziś prezentujemy ostateczny, najprostszy sposób na pozbycie się tego irytującego buga. Przypomnijmy, że po dotarciu do końcówki czwartego levelu Tomb of Qualopec, gracz cofał się do City of Vilcabamba, zamiast ujrzeć dwa filmiki, a następnie kolejny level, St. Francis Folly.

Na szczęście możecie już odetchnąć! Nie musicie wczytywać żadnego save'a ani bawić się plikami gry. Firma Cenega Poland przygotowała patcha, który umożliwia kontynuowanie rozgrywki po czwartym levelu. Aktualizację wystarczy ściągnąć z naszego działu Download i zainstalować na swoim komputerze. Świstak pokonany!23 listopada 2009, by Cez
Dzień świstaka - edycja druga
Wielu z Was pewnie nie usatysfakcjonował sposób poradzenia sobie z bugiem w grze Tomb Raider I z najnowszej kolekcji TR: Ultimate Edition, o czym pisaliśmy w poprzednim newsie. Cenega Poland, dystrybutor serii Tomb Raider w Polsce, dał stosowne sygnały na Forum WoTR, co być może świadczy o tym, że za jakiś czas doczekamy się odpowiedniego patcha, który szybko rozwiąże problem.

Tymczasem na naszym Forum zamieściliśmy poradnik o tym jak ominąć problem świstaka. Nie trzeba przy tym korzystać z naszego zapisanego stanu gry, lecz można uzyskać sprawną wersję TR1 przy pomocy zainstalowanych plików gry i dwóch programów. Proces ten nie powinien zająć więcej niż około 15 minut. Poradnik ten, skierowany do nieco bardziej zaawansowanych użytkowników komputerów, znaleźć można tutaj.

Poradnik rozwiązuje również kilka innych problemów związanych z TR: Ultimate Edition oraz umożliwia uruchomienie gry Tomb Raider I z wygładzoną grafiką bez pikseli.19 listopada 2009, by Mr Macphisto (thx: kluz_kaa)
Dzień świstaka zawitał do TR1
Grasz sobie spokojnie w Tomb Raider I z TR: Ultimate Edition, a tu nagle... gra cofa się o trzy levele? Spokojnie, to nie świńska grypa, ani wirus I love you. To po prostu bug, który pojawił się w mega kolekcji Lary Croft. Żeby uniknąć przykrej niespodzianki, po tym jak gra automatycznie wróci do levelu City of Vilcabamba, trzeba wczytać udostępniony przez nas save game.

Znajdziecie go w dziale download, na stronie głównej działu Tomb Raider I i w solucji do tej gry. Do wyboru do koloru.19 listopada 2009, by Mr Macphisto
Du ju spik inglisz?
Jeśli nie za dobrze, albo po prostu chcesz sprawdzić niezrozumiałe słówko, to mamy dobrą wiadomość. W działach poświęconych klasycznym częściom Tomb Raidera znajdziecie pełne tłumaczenia tych gier. Transkrypcje dialogów wewnątrz gry i filmików czekają na to, żeby je rozebrać do ostatniej literki i wykorzystać.

Tym sposobem, cała zawartość Tomb Raider: Ultimate Edition została spolonizowana ;-)17 listopada 2009, by kluz_kaa
Pierwsze dziecko Square Enix i Eidosa
Square Enix i studia upadłego Eidosa rozpoczęły prace nad swoim pierwszym wspólnym projektem - donosi magazyn Develop. Nowa gra powstaje w Montrealu, gdzie znajduje się jeden z dawnych oddziałów brytyjskiego wydawcy.

Z wypowiedzi Yoichiego Wady, prezesa Square Enix, wynika że producenci chcą stworzyć grę, która trafiłaby do graczy na całym świecie. Wada zaznaczył, że projekt jest w bardzo wczesnej fazie produkcji i nie można podać na jego temat żadnych konkretnych informacji. Cała sprawa może mieć niemało wspólnego z serią Tomb Raider. Może, ale nie musi. Ex-Eidos Montreal pracuje aktualnie nad dwoma kontynuacjami bardzo popularnych tytułów: Deus Ex 3 i Thief 4.13 listopada 2009, by Mr Macphisto (thx: fanshit)
TRUE TRUE... TR: UE już w sklepach!
No… prawie. Zgodnie z zapowiedziami, dziś do sprzedaży oficjalnie trafił Tomb Raider: Ultimate Edition. Jednak w sklepach – ani widu ani słychu. O co chodzi?

Bez nerwów, brak TR: UE na półkach zawdzięczacie… samym sklepom. Sieć Empik dopiero dziś zamówiła najnowszy tombraiderowy zestaw. A to oznacza, że w jej sklepach pudełka pojawią się dopiero za kilka dni. Bardziej na czasie jest MediaMarkt razem z Saturnem. Te sklepy już dziś otrzymały dostawy od Cenegi i gry trafią do sprzedaży może nawet jutro. Jeśli chodzi o mniejsze sklepy – tutaj jest to kwestia indywidualna.

Tak czy inaczej, zestaw Tomb Raider: Ultimate Edition od dziś jest oficjalnie w sprzedaży, więc śledźcie dostawy do Waszych sklepów!11 listopada 2009, by kluz_kaa
Cenegowe newsy
TR: Ultimate Edition trafi do sklepów w najbliższy piątek, 13 listopada - to już pewne. Tym samym sprawdziła się podana tydzień temu wersja wydarzeń. TR: UE to zestaw All Inclusive, w pełnym tego określenia znaczeniu - zawiera wszystkie 9 gier serii Tomb Raider wydanych na PC. Więcej szczegółów na temat tego wydania znajdziecie w newsach poniżej.

Dodatkowo, Cenega rozpoczęła akcję Premierowa Okazja, obejmująca TR: Underworld na PC. I tak, premierowe wydanie ostatniej części przygód Lary można nabyć już za 39,99zł (34.99zł w internetowym sklepie wydawcy). Do każdego egzemplarza gry, dołączona zostaje koszulka z motywem TRU.11 listopada 2009, by Cez
Eidos już nie istnieje
Firma Eidos Interactive oficjalnie przestała istnieć. Wszystko z powodu zakończenia procesu przejmowania wydawcy Tomb Raidera przez japońską firmę Square Enix. Miejsce Eidosa zajął twór pod nazwą Square Enix Europe z siedzibą główną w Londynie, który zajmie się wydawaniem gier w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech oraz w innych rejonach Europy. Co ciekawe, marka Eidos wciąż będzie istnieć, mimo, że firmy o takiej nazwie już nie ma.

Pod skrzydłami Square Enix Europe znalazły się następujące studia deweloperskie: Crystal Dynamics, Beautiful Game Studios, IO Interactive, Square Enix London Studios i Eidos Montreal. Na czele nowej firmy stanął Phil Rogers będący dotychczasowym prezesem firmy Eidos.

Nowa struktura ma zapewnić większą przejrzystość zarządzania firmami oraz zwiększyć efektywność na rynku europejskim, który jest łakomym kąskiem dla japońskiego giganta. Square Enix został zmuszony bowiem do wejścia na rynki zachodnie z powodu kryzysu japońskiego rynku gier.4 listopada 2009, by Mr Macphisto
TR:UE w przyszłym tygodniu?
Wygląda na to, że prace nad Tomb Raider: Ultimate Edition mocno przyspieszyły. Cenega Poland właśnie zapowiedziała premierę tego zestawu już na przyszły piątek. Oczywiście wszystko może się jeszcze przesunąć, ale nie będzie to więcej niż jeden tydzień. Czyli za oficjalną datę premiery możemy uznać 13 listopada 2009.

Tomb Raider: Ultimate Edition to zestaw wszystkich wydanych do tej pory gier z serii TR na PC. Wszystkie części będą przystosowane do nowych systemów operacyjnych i będą w pełnych wersjach. Do tego w zestawie pojawią się wersje Gold do pierwszych trzech tytułów. A jakby i tego było mało, to - jak zawsze w przypadku serii Premium Games - w pudełku znajdzie się też dysk z dodatkami. Co na nim? Trochę trailerów i tapet, ale żadnego materiału powalającego na kolana. Bo prawda jest taka, że TR:UE nie potrzebuje tego typu bajerów. Wydawnictwo samo w sobie jest solidnym zestawem, za minimalną cenę.

Więcej szczegółów znajdziecie w newsach poniżej.