strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

KWIECIEŃ 2013
25 kwietnia 2013, by Mr Macphisto
Gra gitara?
Twórcy tombraiderowej gitary przygotowali specjalny konkurs dla osób, które śledzą rozwój ich projektu. Do wygrania jest najnowsza część przygód Lary Croft w wersji Survival Edition na PS3, koszulka i litograf. Żeby wystartować w zabawie, musicie odpowiedzieć jaka gra Square Enix mogłaby być motywem przewodnim kolejnej gitary. Szczegóły - na facebookowym profilu projektu.

Jeśli chodzi o samą gitarę, to wszystko jest na dobrej drodze do finiszu. Gryf - pomalowany i gotowy, trzeba go tylko przyczepić. Pasek też gotowy. A pudło? To twórcy trzymają w wielkiej tajemnicy... ale już my się dowiemy jak ono wygląda!


A więcej o gitarowym projekcie przeczytacie w naszych newsach z 14, 21 i 27 marca.

 


17 kwietnia 2013, by Kluz_kaa
Czy to ona będzie filmową Larą Croft?
Hayley Atwell, aktorka która zagrała Peggy Carter w filmie "Captain America: Pierwsze starcie", prawdopodobnie jest zainteresowana rolą Lary Croft w planowanym trzecim filmie Tomb Raider.

Skąd te przypuszczenia? Hayley na swoim profilu na Twitterze przesłała dalej kilka wpisów od fanów, którzy sugerowali wytwórni MGM jej kandydaturę do roli Lary Croft. Przypomnijmy, że owa wytwórnia niedawno nabyła prawa do najnowszego filmu. Oto jeden z wielu podobnych tweetów:

"Fani Tomb Raidera pragną, aby utalentowana Hayley Atwell zagrała Larę Croft! No dalej MGM. Sprawcie, aby to się spełniło."

Czy Hayley Atwell retweetuje posty fanów na znak podziękowania za uznanie, czy rzeczywiście coś jest na rzeczy i faktycznie ubiega się o tę rolę? Trzymamy rękę na pulsie. Jeśli coś z tego wyniknie, to będziemy was na bieżąco informować.

 


17 kwietnia 2013, by Kluz_kaa
Tomb Raider jest the best!
Tydzień temu serwis CVG przygotował ankietę, która miała wskazać najlepszą grę, jaka ukazała się do tej pory w 2013 roku. Zwycięzcą, i to niekwestionowanym, jest... nowy Tomb Raider!

Najnowsza odsłona serii uzyskała w głosowaniu wynik 8.6, deklasując takie hity jak Bioshock Infinite (8.1), Metal Gear Rising: Revengance (6.1), Crysis 3 (6.1) oraz God of War: Ascension (5.8).

Pozostaje po raz kolejny pogratulować ekipie Crystal Dynamics stworzenia tak dobrze przyjętej gry oraz życzyć Square Enix bardziej zadowalających wyników finansowych - jak widzimy gracze z całego świata doceniają najnowsze przygody Lary Croft.

 


9 kwietnia 2013, by Kluz_kaa
Głosuj na Tomb Raidera!
Serwis CVG przeprowadza ankietę, która ma wskazać najlepszą grę, jaka ukazała się do tej pory w 2013 roku. Wśród nominowanych tytułów nie mogło zabraknąć najnowszej odsłony Tomb Raidera.

Głosujący mogą wystawić ocenę w skali 1-10 każdej z osiemnastu zaproponowanych gier. Nowy Tomb Raider w chwili obecnej zajmuje pierwsze miejsce z oceną 8,7 wyprzedzając takie hity jak BioShock Infinite (8,2), Crysis 3 (6,0) oraz God of War: Ascension (6,0).

Warto dodać, że przeprowadzana ankieta ukazuje jak poszczególne gry odebrali gracze z całego świata, a nie recenzenci czasopism bądź serwisów internetowych. Gry video robi się dla nas - graczy, dlatego bierzmy sprawę w swoje ręce. Zagłosować możecie >>TUTAJ<<.

 


3 kwietnia 2013, by Cez
Kup grę i odbierz za darmo komiks
Jest jeszcze ktoś, kto nie zdążył kupić nowego Tomb Raidera? Spóźnialscy mogą teraz prócz samej gry zdobyć dodatkowo komiks Tomb Raider: The Beginning (Początek). Specjalną promocję przygotował Empik.

Od dziś kupując w Empiku nowego Tomb Raidera na dowolną platformę, możecie otrzymać gratis wspomniany komiks w wersji polskiej. Liczba zeszytów jest bardzo ograniczona, więc lepiej się pospieszcie - kto pierwszy, ten lepszy. Każdy salon Empik otrzyma egzemplarze komiksów, przy czym warto pamiętać, że im większy salon, tym więcej sztuk. Promocja nie dotyczy sklepu internetowego Empik.com.

Pomysłodawcą akcji promocyjnej jest dystrybutor gry, Cenega Poland. Niestety komiksu nie można nabyć nigdzie osobno. Szkoda, że na tę promocję zdecydowano się dopiero teraz - w efekcie ci, którzy nabyli Tomb Raidera już miesiąc temu, muszą obejść się smakiem.

Przypomnijmy, że Tomb Raider: The Beginning to 56-stronicowy zeszyt wydany przez Dark Horse, który jest prequelem historii ukazanej w nowej grze. Opowiada o wyprawie statku Endurance, która była częścią telewizyjnego show pt. "Whitman's World". Komiks odpowiada na pytanie co działo się na pokładzie statku, zanim ten rozbił się na wyspie Yamatai. Scenariusz napisała Rhianna Pratchett.

Więcej informacji o innych papierowych przygodach Lary Croft znajdziecie w dziale Komiks.

 


3 kwietnia 2013, by K@t & kluz_kaa
Trzy dodatki w drodze
Tym razem to nie żart – kolejne DLC do Tomb Raidera wylądowało już na Xbox Live w cenie 320MSP, a jeszcze dziś powinno trafić też do PlayStation Network.

„1939 Multiplayer Map Pack” przynosi ze sobą dwie nowe mapki: „Dogfight” i „Forest Meadow”. Pierwsza z nich to bunkier z okresu II wojny światowej, a druga to z kolei klimatyczny las w którym nie brakuje jednak wojennych pozostałości.

To jednak nie wszystko w temacie DLC. Jednocześnie zapowiedziano, że w maju do sieci trafi trzeci już dodatek z kolejnymi mapkami: „Lost Fleet” i „Himiko’s Cradle”. W połowie kwietnia natomiast do PlayStation Store trafi „Caves and Cliffs Multiplayer Map Pack”, który dla posiadaczy X360 dostępny jest od marca.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowe mapy pojawią się w sieci Steam.

 


2 kwietnia 2013, by Cez
[KONKURS] Memy nagrodzone!
Memy, memy i po memach. Znamy już zwycięzców naszego konkursu! Nadesłaliście do nas kilkadziesiąt prac, z których wybraliśmy te najciekawsze. Dziesiątkę "the best of" znajdziecie w galerii na naszym facebookowym profilu.

Poniżej prezentujemy dwie nagrodzone prace. Pierwsze miejsce zajął mem po lewej. Jego autor, Robert, otrzyma od nas cyfrowy egzemplarz nowego Tomb Raidera na PC. Z kolei po prawej widzicie pracę Łukasza, który zajął miejsce drugie. Łukasz otrzyma cyfrowy soundtrack z nowego TR.


Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałych zachęcamy do tworzenia kolejnych memów z Larą i do umieszczania ich w internecie.

 


1 kwietnia 2013, by Angelina
Nowy TR z singlowym DLC!
A jednak! Mimo wcześniejszych deklaracji Crystalsi właśnie zapowiedzieli pierwsze rozszerzenie trybu singlu player dla nowego Tomb Raidera.

Niestety, nie podano jeszcze żadnych konkretów. Karl Stewart obiecuje jednak, że nie będą to fragmenty wycięte z gry, tylko zupełnie nowy materiał. W DLC odwiedzimy nowe lokacje i prawdopodobnie poznamy rozwinięcie jednego z wątków pobocznych. Dodatek będzie oczywiście czasowo ekskluzywny dla Xboxa 360.

Stewart dodaje na koniec, że nadchodzący dodatek jest efektem nowej polityki Square Enix, będącej skutkiem niedawnych zmian na fotelu prezesa. Niewykluczone więc, że Tomb Raidera doczeka się jeszcze kilku tego typu rozszerzeń.


I to tyle w kwestii Prima Aprilis. Jeśli przeraziła Was informacja o zalewie DLC, to pamiętajcie, że nasz poprzedni pierwszo-kwietniony news, mówiący o obsuwie premiery TR, okazał się proroczy ;-).